Příběh

 • Arcibiskup Ludwig a malostranská pověst

  Historie hotelu sahá až do 14. století, od kdy je spojena s významným jménem arcibiskupa Ludwiga, který zde žil. K Ludwigovi se váže také malostranská pověst, která praví, že při návratu z cest se svojí družinou pomohl vyprostit zaklíněného orla. Ten se pak Ludwigovi odvděčil tím, že ho doprovázel po zbytek jeho cesty a střežil celou družinu před možnými nástrahami.

 • Orel jako znak blaha a štěstí

  Ludwig se samozřejmě chtěl také odvděčit a jako projev poděkování nechal černého orla zvěčnit do symbolu budovy. Černý orel s majestátně rozepjatými křídly se tak stal symbolem, který střeží blaho a štěstí všech obyvatel.

 • Požár v roce 1503

  Prosperita domu rostla až do roku 1503. V tomto roce byl však dům zasažen silným požárem a až do základů vyhořel. Netrvalo dlouho a stavba začala nanovo, tentokrát jako dvoupatrový dům se štítem.

 • Jak dům vzkvétal

  V průběhu dalších let dům sloužil váženým pánům. Navíc po velkém požáru již nic nebránilo dalším významným přestavbám a vybudování majestátného domu. V roce 1723 byl znovu zvýšen o jedno patro, a velmi se tak přiblížil podobě současných domů. Měl nejen prostorné pokoje, ale také dvorek, dřevník a sklep s klenutými stropy.